Alkohol

Jaký může mít vliv alkoholu na naše zdraví? Velký!
Alkohol spolu s cigaretami považuji za závažnější hrozby pro naše zdraví než ostatní drogy. To z jednoduchého hlediska. Jsou k dostání všude. Téměř na každém rohu, v každé domácnosti a užívání alkoholu je bráno jako normální. (Pokračování textu…)

0 Comments

Není tuk jako tuk

Dříve smrtící dýka nebo zdroj obezity. Dnes často opěvovaný zdroj energie, který nám snad poslal Apollon přímo ze Slunce. Proč jsou tedy tuky tak kontroverzním tématem? Je potřeba se jich bát nebo naopak je uctívat a vrhnout se do LCHF (low carb/high fat) nebo ketogenní diety? (Pokračování textu…)

1 Comment

Pozitivní vs. negativní myšlení

Tušíš kolikrát si dnes řekl v jakémkoliv kontextu: Nechci být nemocný/ To nedokážu/ Nechci prohrát/ Nechci být tlustá/ý a další nechci, neumím nebo nemůžu? Mnoho lidí, aniž by to zpočátku mysleli špatně, tak se především soustředí na negativní stránku věci. A ve snaze dosáhnout určitého cíle se vydávají na opačnou cestu. (Pokračování textu…)

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pozitivní vs. negativní myšlení

Spánek

Spánek je jedna z mála věcí, kterou potřebujeme všichni, a tak nás spojuje. Ať jsme staří nebo mladí, studenti nebo pracující, nároky na spánek se mohou lišit, ale jeho podstata zůstává. Evoluce nás změnila k nepoznání, ale naše fyziologické potřeby nám zůstaly a s tím i potřeba spánku. (Pokračování textu…)

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Spánek

Problematika průmyslově zpracovaných potravin

V dnešní době se setkáváme s tím, že není neobvyklé mít denně na talíři potraviny, jako jsou polotovary, masné výrobky, ve kterých není maso hlavní vstupní ingredience, ochucené mléčné výrobky, průmyslově zpracované potraviny a další potraviny, které byly již člověkem upravené. Oproti tomu strava založená na potravinách, které jsou tvořeny pouze jednou ingrediencí (celistvé potraviny), se pomalu stává alternativní styl stravování. (Pokračování textu…)

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Problematika průmyslově zpracovaných potravin

Mikrobiom

První článek bych chtěl věnovat tématu, které postihuje všechny z nás. Mikrobiom je pro každého z nás jedinečný a je to jeden z důvodů proč jeden stravovací režim naprosto vyhovuje určitému jedinci a profituje z něho (Pokračování textu…)

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Mikrobiom