karel ticháček

Diplomovaný nutriční terapeut

Narodil jsem se v roce 1995 a již od dětství jsem směřovat k aktivnímu životu. První větší zapálení pro sport začalo s fotbalem, kterému jsem se věnoval od 6 do svých 19 let kdy jsem se po nešťastném zranění kolene k fotbalu už nevrátil.

Bylo to, ale poměrně klíčové období, kdy jsem zažíval s kapelou největší „rock&roll“ svého života. Koncerty ať už na kterých jsem hrál osobně nebo si jel poslechnout jiné kapely byly téměř každý víkend. Paralelně s tímto životem jsem navštěvoval přednášky o zdravém životním stylu a zajímal se o zdravou stravu.

Ovšem sport mi od dětství toho vždycky dával víc, než bral. A já měl potřebu k mému hudebnímu já přidat ještě to sportovní. Zašel jsem poprvé do posilovny. Navštěvoval jsem ji častěji a častěji. Stereotypní pumpování postupně vystřídala kalistenika ve které jsem viděl ohromnou funkčnost. Ovšem rád jsem si i zaběhal, zaplaval a učil se nové prvky ať už vzpírání, gymnastiky nebo cokoliv jiného. Tato touha nejít cestou specializace, ale všestranného rozvoje vedla v lednu 2018 ke Crossfitu. V tom to sportu setrvávám, protože zde vidím, že je vždy co zlepšovat a nelze se zaměřit pouze na jednu disciplínu.

V roce 2018 jsem také úspěšně zakončil své studium na Vyšší odborné škole zdravotnické V Plzni, na které jsem studoval obor diplomovaný nutriční terapeut.

PŘEDNÁŠKY, KONFERENCE A SEMINÁŘE

2015
Performance lifestyle 2.0 (Mgr. Adam Česlík)
Performance training: Síla a hypertrofie (Mgr. Adam Česlík)
2016
Performance 3.0: Efektivní postupy pro přeměnu postyvy a aximalizaci výkonu (Mgr. Adam Česlík)
Moderní sportovní výživa aneb v praxi je všechno jinak (RNDr. Petr Fořt, CSc., PhDr. Miroslav Petr, PhD, Mgr. Vít Schlesinger, Chia-Hua Kuo, PhD, FACSM, PaedDr. Vlado Zlatoš, PhD., Mgr. Hanka Ebertová)
Personalizovaná výživa ve sportu (Kateřina Boesenberg, BHSc.ND,Mgr. Adam Česlík, RNDr. Petr Fořt, CSc., Mgr. Martin Jelínek, Mgr. Boris Orava, PhDr. Miroslav Petr, PhD., Mgr. Vít Schlesinger, PaedDr. Vlado Zlatoš, PhD.)
2017
Performance lifestyle: Fytoterapie(Mgr. Adam Česlík)
Specialista pro fitness výživu (Mgr. Jan Caha)
2018
Performance lifestyle: Nootropika (Mgr. Adam Česlík)
Konference moderní fitness výživa (Mgr. Jan Caha, Miloslav Šindelář, Mgr. et Bc. Klára Kaňová, Pavel Samek, PhDr. Jan Cacek, PhD., Mgr. Petr Loskot, PharmDr. Margit Slimáková)
2019
Performance lifestyle: Biohacking (Mgr. Adam Česlík)
Tělo jako nástroj (Dominik Kodras)