Pozitivní vs. negativní myšlení

Tušíš kolikrát si dnes řekl v jakémkoliv kontextu: Nechci být nemocný/ To nedokážu/ Nechci prohrát/ Nechci být tlustá/ý a další nechci, neumím nebo nemůžu? Mnoho lidí, aniž by to zpočátku mysleli špatně, tak se především soustředí na negativní stránku věci. A ve snaze dosáhnout určitého cíle se vydávají na opačnou cestu.

Touto cestou nevědomky produkují stresové hormony a dostávají tělo pod tlak. Taková reakce organismu může způsobit, že se zhorší imunita a nechtěná nemoc se objeví. Myšlenkami na prohru se k vítězství nepřiblížíme. Naopak naše koncentrace a následně i výkon se klesne. Podobných situací je opravdu mnoho. Mohou pronikat do osobních, pracovních a dalších sfér našeho života.

Negativní myšlení není spojeno s pokorou a pozitivní naopak s namyšlením. Jen je občas lepší se kouknout na věc z jiné strany. Jednoduché pravidlo tedy spočívá v tom – dívat se nejprve na věci, tak jak je chceme např.: ­­´´Chci být zdravý! ´´ oproti častějšímu ´´Nechci být nemocný. ´´ Tento malý krůček ti ukáže, že svět nemusí být tak zlý, jak zpočátku vypadá. Nemusíš si hned malovat do deníčku sluníčka a růžový plameňáky. Občas je něco nad naše síly, ale je třeba se ujistit, zda jsme udělali vše, proto aby to vyšlo, než aby to nevyšlo.

Takže se nejprve rozhodni, jakou cestou chceš jít, a ne jakou cestou se nechceš vydat.
Protože cesta je cíl a je důležité na jakou ses vydal, nikoli po jaké ses nevydal.